DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR1 - Klubrallylicens, standard biler, klassede dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















3 Casper Olsen 023 59146 Grundlicen Peugeot KR1 01=01:37 02=02:27 03=02:18 04=00:55 05=04:30 06=02:32 07=01:36 29:02 6
Fejlbane
Rene Olsen 59147 Grundlicen 106 Premium 08=02:25 09=02:06 10=00:53 11=03:32 12=02:39 13=01:32

2 Kasper Mikkelsen 305 61583 Grundlicen Fiat KR1 01=01:40 02=02:32 03=02:45 04=00:55 05=03:45 06=02:34 07=01:48 29:23 8
2 Kegler
Claus 0 Endagslice Punto Sporting 1.2 08=02:27 09=02:10 10=00:54 11=03:39 12=02:39 13=01:35

1 Ho Kei Au 018 59681 Grundlicen BMW KR1 01=01:41 02=02:44 03=02:20 04=01:01 05=03:51 06=03:02 07=01:43 30:48 15
1 Kegle
Jibran Sarwar 61987 Endagslice 320i 08=02:40 09=02:16 10=00:55 11=03:48 12=03:03 13=01:44
1 Kegle

4 Kenneth Tychsen 093 59459 Grundlicen Toyota KR1 01=01:39 02=02:33 03=02:19 04=00:57 05=03:44 06=02:40 07=01:49 15:41
Kim Egekjaer 2024 Grundlicen Carina E 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 4
Antal beregnet: 4
Antal fuldført: 3
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR2 - Klubrallylicens, standard biler, frie dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















5 Leon Maziarz 018 39766 Grundlicen Peugeot KR2 01=01:48 02=03:05 03=02:37 04=00:59 05=04:14 06=02:46 07=01:46 32:03 20
Carsten Sverbæk 39474 Grundlicen 106 1,3 Rallye 08=02:55 09=02:22 10=00:58 11=04:00 12=02:48 13=01:45

Antal tilmeldt: 1
Antal beregnet: 1
Antal fuldført: 1
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR3 - Klubrallylicens, rallysynede/ombyggede biler, klassede dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















39 Thorben Nielsen 305 36189 Rally Peugeot KR3 01=01:35 02=02:31 03=02:12 04=00:54 05=03:34 06=03:30 07=01:35 29:01 5
Fejlbane
Kåre Nielsen 305 27203 C1 106 Gti 08=02:25 09=02:07 10=00:53 11=03:31 12=02:40 13=01:34

10 Kasper Hansen 076 50142 Klubrally Peugeot KR3 01=01:39 02=02:41 03=02:11 04=00:54 05=03:41 06=02:51 07=01:38 29:26 10
1 Kegle
Joakim Ørskov 076 58543 Klubrally 106 08=02:40 09=02:09 10=00:53 11=03:38 12=02:55 13=01:36

9 Bjarne Olsen 018 38086 Grundlicen VW KR3 01=01:45 02=03:02 03=02:39 04=01:03 05=04:05 06=02:48 07=01:53 32:19 22
Peter Petersen 2078 Grundlicen Golf GTI 08=02:53 09=02:29 10=00:57 11=03:58 12=03:05 13=01:42
1 Kegle

6 Jesper Lemvigh-mĀller 079 50170 Grundlicen Peugeot KR3 01=01:38 02=02:38 03=02:15 04=00:54 05=03:41 06=02:36 07=01:39 21:08
Morten M. Nielsen 50169 Grundlicen 106 GTI 08=02:32 09=03:15 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået
Fejlbane

7 Jens-ole Kristiansen 018 51266 Grundlicen Peugeot KR3 01=01:38 02=02:32 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 07=00:00 04:10
Janne Enevoldsen 018 xxxxx Endags GTI 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået: Gearkasse

8 Andreas Kroman 018 2014 Grundlicen Suzuki KR3 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 07=00:00 00:00
Mikkel Serverinsen 64176 Grundlicen Ignis Sport 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 6
Antal beregnet: 6
Antal fuldført: 3
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR4 - Klubrallylicens, rallysynede/ombyggede biler, frie dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















16 Michael Boesen 097 6665 R2 Toyota KR4 01=01:43 02=02:30 03=02:16 04=00:58 05=03:37 06=02:43 07=01:41 29:23 9
1 Kegle
Bruno Hansen 32823 Grundlicen Corolla 08=02:39 09=02:12 10=00:56 11=03:42 12=02:44 13=01:42

15 Michael Normann 014 15866 Grundlicen Ford KR4 01=01:44 02=02:42 03=02:20 04=00:58 05=04:06 06=02:51 07=01:43 31:11 19
Robert Gade Endagslice Fiesta 08=02:38 09=02:12 10=00:56 11=04:15 12=03:07 13=01:39

11 Søren Rosenlund Jensen 071 65763 Grundlicen Chevrolet KR4 01=02:24 02=03:18 03=02:39 04=00:58 05=04:15 06=02:50 07=01:47 33:00 26
Heinrich Brochmann 68594 Grundlicen Lacetti 08=02:46 09=02:25 10=00:57 11=04:00 12=02:51 13=01:50

14 Finn Andersen 093 10839 Grundlicen Peugeot KR4 01=01:47 02=03:30 03=02:27 04=00:58 05=04:30 06=03:01 07=01:58 34:06 27
Fejlbane Tyvstart
Ebbe Mortensen 0 Endagslice 205 08=02:54 09=02:21 10=00:57 11=04:02 12=03:11 13=02:30
Fejlbane

12 Flemming Nielsen 306 7138 Grundlicen CitroČn KR4 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 07=00:00 00:00
Henning Kristensen 7134 Grundlicen Visa 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Afbud: Mangler 2 kører

Antal tilmeldt: 5
Antal beregnet: 5
Antal fuldført: 4
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR5 - Rallylicenser, uanset ccm, frie dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















18 Michael Skyt 087 13750 R2 Peugeot KR5 01=01:38 02=02:36 03=02:15 04=00:54 05=03:53 06=02:47 07=01:42 30:04 13
Kim Bjørn Hansen 13624 Grundlicen 205 08=02:33 09=02:09 10=00:54 11=03:52 12=02:53 13=01:58

17 Martin Hoffmann 097 33189 R2 Honda KR5 01=01:43 02=02:39 03=02:33 04=01:01 05=03:58 06=02:59 07=01:46 31:07 18
Målfelt
Ronni Rasmussen 018 40688 Grundlicen Crx 08=02:34 09=02:16 10=00:58 11=03:56 12=02:59 13=01:45

20 Magnus Freck 018 1910 Grundlicen VW KR5 01=01:33 02=02:26 03=02:25 04=00:54 05=00:00 06=00:00 07=00:00 07:18
Georg Jørgensen 0 Grundlicen Lupo 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

19 Michael Kloe 018 0 Grundlicen Suzuki KR5 01=01:38 02=02:32 03=02:13 04=00:58 05=00:00 06=00:00 07=00:00 07:21
1 Kegle
Denis Kloe 0 Grundlicen Swift 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 4
Antal beregnet: 4
Antal fuldført: 2
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR6 - Rallybil - alle licenser - over 1601 ccm - klassede dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















22 Steen Petersen 018 2068 Grundlicen Ford KR6 01=01:41 02=02:28 03=02:14 04=00:57 05=03:47 06=02:38 07=01:39 29:06 7
Line Petersen 2017 Grundlicen Fiesta 08=02:26 09=02:10 10=00:55 11=03:43 12=02:51 13=01:37

21 Kim Schmidt 306 50030 Grundlicen Opel KR6 01=01:46 02=02:38 03=02:12 04=00:58 05=03:50 06=02:44 07=01:41 29:34 11
1 Kegle
Frank Schmidt 7142 Grundlicen Kadett 08=02:31 09=02:07 10=01:02 11=03:44 12=02:44 13=01:37

23 Claus Zørn 023 39784 R1 BMW KR6 01=01:43 02=02:38 03=02:22 04=01:00 05=03:46 06=02:43 07=01:40 29:43 12
1 Kegle
Jonathan Zørn 57616 C1 Compact 08=02:32 09=02:12 10=00:58 11=03:45 12=02:44 13=01:40

24 Per Christiansen 089 6245 R1 Peugeot KR6 01=01:42 02=02:36 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 07=00:00 04:18
1 Kegle
Jesper Christiansen 0 Endagslice 206 Rc 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 4
Antal beregnet: 4
Antal fuldført: 3
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR7 - Rallybil - alle licenser - over 1601 ccm - frie dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















27 Jonas Bjerregaard Gad 307 52684 Grundlicen Subaru KR7 01=01:39 02=02:28 03=02:09 04=00:54 05=03:36 06=02:26 07=01:33 27:44 2
Claus Agger Hansen 7153 Grundlicen Impreza 08=02:26 09=02:01 10=00:53 11=03:36 12=02:32 13=01:31

26 Peter Hansen 025 2609 R1 Peugeot KR7 01=01:34 02=02:23 03=02:15 04=00:54 05=03:41 06=02:47 07=01:35 28:40 3
Winnie Hansen 32026 C1 205 GTI 08=02:23 09=02:07 10=00:53 11=03:38 12=02:55 13=01:35

25 Peter D Nielsen 014 1872 R1 Triumph KR7 01=02:45 02=02:29 03=02:12 04=00:57 05=03:39 06=03:00 07=01:37 30:52 16
Fejlbane
Erik Thorbjørn Rasmussen 2079 Grundlicen Tr 8 08=02:27 09=02:21 10=00:57 11=03:44 12=03:07 13=01:37

Antal tilmeldt: 3
Antal beregnet: 3
Antal fuldført: 3
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport
DASU Finalen 2014
Lørdag den 22. november 2014
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR8 - Åben klasse. - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Gen
















34 Jacob Madsen 023 1162087 A3 Opel KR8 01=01:31 02=02:17 03=02:02 04=00:53 05=03:27 06=02:31 07=01:31 26:59 1
Line Lykke Jensen 41353 A3 Adam R2 08=02:17 09=02:04 10=00:56 11=03:27 12=02:31 13=01:32
1 Kegle 1 Kegle

38 Kenneth Kolbe 023 2512 R1 Peugeot KR8 01=01:32 02=02:33 03=02:14 04=00:56 05=03:28 06=02:39 07=01:32 28:49 4
1 Kegle 1 Kegle
Kenneth Hansen 2578 R1 205,maxi 08=02:27 09=02:06 10=00:51 11=03:30 12=03:30 13=01:31
1 Kegle

29 Christian Madsen 080 13699 R2 Opel KR8 01=01:41 02=02:38 03=02:19 04=00:58 05=03:55 06=02:43 07=01:45 30:29 14
Inger Skjærbæk 24543 C1 Ascona 08=02:35 09=02:15 10=00:59 11=03:56 12=03:02 13=01:43

37 Lars Caspersen 023 50127 C1 Citroen KR8 01=01:40 02=02:44 03=02:15 04=00:56 05=03:52 06=02:52 07=01:45 30:57 17
Morten Caspersen 50126 R1 Saxo 08=02:40 09=02:27 10=00:58 11=04:03 12=03:00 13=01:45
1 Kegle

31 Kevin Bidstrup 097 6630 Grundlicen Honda KR8 01=01:39 02=03:03 03=02:41 04=00:56 05=03:52 06=03:03 07=01:44 32:08 21
Målfelt
Willy Skafte 0 Endagslice Civic 08=02:59 09=02:36 10=00:56 11=03:58 12=03:01 13=01:40

32 Heino Hansen 023 3872 Endagslice Citroen KR8 01=01:45 02=03:30 03=02:35 04=00:54 05=03:57 06=02:44 07=01:40 32:23 23
Fejlbane
Jeanette Kvick 5278 R1 Saxo 08=02:44 09=02:28 10=00:53 11=03:50 12=02:53 13=02:30
Fejlbane

36 Toni Korndal 018 0 Endagslice Subaru KR8 01=01:46 02=03:15 03=02:55 04=01:10 05=03:55 06=02:41 07=01:41 32:30 24
Michael Mortensen 0 Endagslice Legency 08=03:11 09=02:41 10=00:56 11=03:58 12=02:41 13=01:40

33 Klaus Andersen 018 67300 Grundlicen Opel KR8 01=01:56 02=03:30 03=02:24 04=00:54 05=04:08 06=02:51 07=01:44 32:39 25
Fejlbane
Peter Hansen 63696 Grundlicen Kadett E 08=02:46 09=02:42 10=00:56 11=04:06 12=02:58 13=01:44

35 Kenneth Krarup-hansen 023 54797 Grundlicen Peugeot KR8 01=01:38 02=02:52 03=02:21 04=00:55 05=03:49 06=02:50 07=01:39 19:34
3 Kegler
Mikkel Krarup-hansen 67257 Grundlicen 106 GTI 08=03:30 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået
Fejlbane

30 Søren Preisler 018 15722 Rally Citroen KR8 01=02:45 02=02:32 03=02:12 04=01:06 05=03:44 06=03:30 07=02:30 20:44
Fejlbane 1 Kegle Fejlbane Fejlbane
Lars Gardsøe 018 Endags Saxo 08=02:25 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

28 Johnny Pedersen 096 6609 R1 BMW KR8 01=01:31 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 07=00:00 01:31
Rene Kristiansen 0 Endagslice M3 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 12=00:00 13=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 11
Antal beregnet: 11
Antal fuldført: 8
Underskrevet kl. ___________ _______________________________
Henriette Juel Bruhn, løbsleder

Viking Auto Sport